Skip links

POZİSYON VEREN HAVALI YATAK SİSTEMİ
POZİSYON VEREN HAVALI YATAK SİSTEMİ

POZİSYON VEREN HAVALI YATAK SİSTEMİ ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Pozisyon Aldıran Havalı Yatak:
Pozisyon aldıran havalı yatak, yatak içinde pozisyon alma güçlüğü çeken veya bundan sonraki yaşamını yatağa bağımlı geçirecek kişiler için dizayn edilmiştir. Sağ, orta ve sol pozisyonlarda yaklaşık 20-25 derece açıyla 8-10 dakika süreyle otomatik olarak kişiye pozisyon aldırır. Bu sayede günün her saatinde hastayı yatak yarası riskinden uzaklaştırır ve varsa açılmış olan yatak yarasının iyileşmesine yardım eder. 24 saat kesintisiz çalışabilir. Refakatçi, geceleri hastasını pozisyonlandırmak için uykusundan uyandırmak zorunda kalmaz. Kişinin kilosu cihaza programlanır ve ideal basınçta konfor sağlanmış olur. Pozisyonlu havalı yatak tasarımı boru tipidir. Bu yeni basınç ayarlama sistemi ile A+B+C hava tüplerinin ayarlaması yapılabilir.
Çarşafı son teknoloji “Poliüretan” malzemeden üretilmiştir ve istenildiğinde yıkabilir. Çarşaf su geçirmez, hava geçirir özelliktedir. Temizliği ve yerleştirilmesi son derece kolaydır. Yatak üzerinde hastanın sırtının kuru kalması için altı adet havalandırma noktası bulunur ve böylece bası yarasının önlenmesindeki en önemli faktörlerden birisi olan nem ortadan kaldırılmış olur. Cihazdaki bir tuş sayesinde hastaya hem pozisyon verdirebilir hem de aynı zamanda yatağa temas noktalarındaki basınç sistemini değiştirerek ideal koruma sağlanır, ayrıca varsa açılmış yatak yaralarının tedavisinde etkilidir.
90 kg’ye kadar hastalarda rahatlıkla kullanabilir. Ayrıca ürün üzerinde bir çift CPR (acil boşaltma sistemi) bulunmaktadır ve böylece hastaya acil müdahale gerektiği zaman sistem müdahaleye engel olmaz.
Hava borularının delinmesi veya patlaması durumunda sadece ilgili hücre değiştirilerek ürün uzun yıllar kullanılabilir. Cihaz üzerindeki alarmlar ile sistemde düşük basınç veya arıza durumunda kullanıcıyı görsel olarak uyarır. Böylece hasta üründen maksimum seviyede fayda sağlar. Pozisyon aldıran havalı yatak ölçüleri 200 x 90 x 20 cm’dir.